Musik i Dalarna finns på Nybrogatan 12 i Falun

Under pågående pandemi tar vi ej emot obokade besök. Vänligen ring eller maila oss.
Telefon: 023-77 40 50
E-post: info@musikidalarna.se

Karin Holdar

Länsmusikchef
023-77 40 51
karin.holdar@musikidalarna.se

David Lundblad

Verksamhetsledare & dirigent för Dalasinfoniettan
023-77 40 63
david.lundblad@musikidalarna.se

Annika Nordkvist

Producent för Dalasinfoniettan
023-77 40 61
annika.nordkvist@musikidalarna.se

Theres Vidin

Producent för Unga Musik i Dalarna
023-77 40 59
theres.vidin@musikidalarna.se

Gustaf Bäckström Elmelid

Projektledare Imagine Dalarna
Nationell samordnare Imagine Sweden
Internationell koordinator för Regional Musik i Sverige
073-567 40 67
gustaf.elmelid@musikidalarna.se

En svartvit bild av en man med stort skägg och glasögon

Anders Norén

Producent för Dalasinfoniettan
023-77 40 68
anders.noren@musikidalarna.se

Jonas Martinsson

Marknadsförare
023-77 40 62
jonas.martinsson@musikidalarna.se

Cecilia Tegenfeldt

Notbibliotekarie
023-77 40 56
cecilia.tegenfeldt@musikidalarna.se

Andreas Tinnerholm

Tekniker
023-77 40 69
andreas.tinnerholm@musikidalarna.se
tekniker@musikidalarna.se

Patrik Björn

Tekniker/IT-ansvarig
023-77 40 64
patrik.bjorn@musikidalarna.se
tekniker@musikidalarna.se

Marica Hallgren

Ekonomiansvarig
070-690 30 10
marica.hallgren@musikidalarna.se

anita_web

Anita Norén Ås

Redovisning & lön
023-77 40 55
anita.norenas@musikidalarna.se